107,6 FM

Katowice. Ruszyła budowa nowoczesnej hali na odpady. Fetor zniknie z Milowic, Siemianowic czy Czeladzi

W katowickiej Dąbrówce Małej ruszyły prace budowlane przy hali, gdzie będą hermetyzowane odpady. To bardzo dobra wiadomość nie tylko dla mieszkańców wschodnich Katowic, ale i sosnowieckich Milowic, Siemianowic Śląskich czy Czeladzi.

Jest nadzieja na czyste powietrze w katowickiej Dąbrówce Małej i sosnowieckich Milowicach. Ruszyły prace budowlane przy hali, gdzie hermetyzowane będą odpady z Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Katowicach. Inwestycja niweluje smród i będzie jedną z najnowocześniejszych w kraju – mówi Michał Łyczak, rzecznik katowickiego magistratu:

Tego typu rozwiązanie zaliczane jest do najkorzystniejszych i najbezpieczniejszych dla środowiska naturalnego. W ciągu najbliższego roku powstanie hala z bioreaktorami o łącznej powierzchni 5000 m2, oczyszczalnia odcieków oraz zespół urządzeń oczyszczających powietrze.

- To wiadomość, na którą czekaliśmy – mówi Rafał Łysy, rzecznik sosnowieckiego magistratu:

Obrzydliwy fetor z pobliskiej kompostowni utrudnia życie utrudnia życie mieszkańcom wschodnich Katowic, ale i sosnowieckich Milowic, Siemianowic Śląskich czy Czeladzi. Na wieść o inwestycji mieszkańcy nie kryją zadowolenia:

Hala do hermetyzowania odpadów ma być gotowa za rok. Pochłonie 17 milionów złotych i będzie jedną z najnowocześniejszych inwestycji tego typu w Polsce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama