107,6 FM

Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza i Sławków chcą więcej połączeń kolejowych

Władze Sosnowca, Dąbrowy Górniczej i Sławkowa apelują do Metropolii o uruchomienie większej liczby połączeń kolejowych. Dodatkowe pociągi miałyby pojawić się na linii biegnącej przez wymienione gminy aż do Katowic.

Burmistrz Sławkowa oraz prezydenci Sosnowca i Dąbrowy Górniczej chcą, by Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia uruchomiła dodatkowe kursy pociągów, przejeżdżających przez te miasta. Linia, na której miałoby pojawić się więcej połączeń przeszła niedawno gruntowną modernizację.

Aktualnie trasę tę od poniedziałku do piątku obsługuje siedem par pociągów w ciągu doby. Wszystkie przewoźnika POLREGIO. - Potrzeby są jednak dużo większe - mówi Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego magistratu:

Wprowadzenie dodatkowych połączeń wymagałoby m.in. dodatkowego porozumienia Metropolii ze spółką POLREGIO. Chodzi o to by pasażerowie mogli na podstawie Metrobiletu korzystać również z pociągów tego przewoźnika. - Dostrzegamy potencjał tej linii i chcemy poprawić komfort pasażerów - zapewnia Wojciech Dinges z Departamentu Komunikacji i Transportu GZM:

Pociąg jest w stanie pokonać trasę ze Sławkowa do Katowic w 30 minut. To czas zbliżony do przejazdu samochodu gdy nie ma korków, a o połowę krótszy niż czas przejazdu autobusu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama