107,6 FM

Śląskie. Trwa Tydzień Bibliotek. Więźniowie też czytają

93 tysiące książek - przeczytali w ubiegłym roku osadzeni w zakładach karnych na terenie województwa śląskiego. Od 8 do 15 maja trwa Tydzień Bibliotek. Tegoroczna, osiemnasta edycja odbywa się pod hasłem: "Znajdziesz mnie w bibliotece".

Książki fantasy, powieści historyczne, romanse a także kryminały. To pozycje, jakie najczęściej wybierają osadzeni w zakładach karnych w województwie śląskim. W każdej takiej jednostce więźniowie mają do dyspozycji bibliotekę.

Mówi major Justyna Siedlecka:

Jak wskazuje rzecznik katowickiej Służby Więziennej, skazani wybierają najchętniej książki fantasy, powieści historyczne, romanse a także... kryminały.

Śląskie. Trwa Tydzień Bibliotek. Więźniowie też czytają   Więźniowie mają swoje ulubione gatunki. Najczęściej czytają fantasy, powieści historyczne, romanse i kryminały major Justyna Siedlecka

Major Wojciech Brzoska, wychowawca w katowickim Areszcie Śledczym, tłumaczy że co do zasady takie wypożyczalnie książek nie różnią się od tych, jakie można znaleźć na wolności:

Dodawał jeden ze skazanych, pracujący w bibliotece.

Z okazji trwającego w całym kraju Tygodnia Bibliotek, lokalne służby więzienne przekazały, że w zeszłym roku osadzeni z całego województwa przeczytali 93 tysiące książek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama