107,6 FM

Chorzów. Sukces Polaków na Stadionie Śląskim

Reprezentacja polskich lekkoatletów obroniła w miniony weekend tytuł drużynowego mistrza Europy.

Na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym rywalizowało prawie 400 najlepszych zawodników z siedmiu krajów. Reprezentacja Polski po raz kolejny nie zawiodła i obroniła tytuł drużynowego mistrza kontynentu. Wicemistrzem Europy zostali Włosi, zaś trzecie miejsce zajęła Wielka Brytania.

- To był podwójnie szczęśliwy dzień - jesteśmy gospodarzami Lekkoatletycznych Mistrzostw Europy 2028 i bronimy złotego medalu Drużynowych Mistrzostw Europy na Stadionie Śląskim. Kocioł Czarownic to najlepsze i bardzo szczęśliwe miejsce dla "królowej sportu". Stadion Śląski stał się jej prawdziwym domem, a w lekkoatletyce jesteśmy potęgą. Trudno o większe powody do satysfakcji. Razem z sukcesem sportowym w parze idzie sukces organizacyjny, który sprawił, że najważniejsze imprezy lekkoatletyczne będą odbywały się właśnie u nas. Nie byłoby tego bez ciężkiej pracy wielu ludzi i zaangażowania województwa. Za to wszystko dziś chciałbym podziękować - mówi Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Impreza rangi mistrzostw Europy to ogromne przedsięwzięcie organizacyjne i logistyczne. Priorytetem dla organizatorów było zapewnienie bezpieczeństwa sanitarnego zawodnikom oraz całemu sztabowi osób zaangażowanych w przygotowania.

Wydarzenie odbyło się z udziałem publiczności, dla której przygotowano specjalny punkt szczepień. Wszyscy fani lekkiej atletyki, którzy przybyli na stadion, mogli w sobotę i niedzielę zaszczepić się jednodawkowym Johnson&Johnson.

- Z dumą mogę powiedzieć, że dokonaliśmy czegoś, co mogłoby się wydawać niemożliwe. W zaledwie 5 miesięcy przygotowaliśmy duże, europejskie wydarzenie, na które z reguły potrzeba ok. 2 lat. To było dla nas niezwykle intensywne kilka miesięcy ciężkiej pracy, ale też kolejna cenna lekcja. Jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia i wiem, że Stadion Śląski z powodzeniem może organizować najważniejsze na świecie imprezy lekkoatletyczne - dodaje Bartłomiej Kowalski, CEO Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce "Silesia 2021".

- Jesteśmy na półmetku największych lekkoatletycznych imprez, które w tym roku odbywają się na Stadionie Śląskim. Cieszę się, że właśnie w ten sposób Narodowy Stadion Lekkoatletyczny świętuje 65-lecie. Nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszego scenariusza obchodów tego wyjątkowego jubileuszu, jak zdobyty przez Polaków po raz drugi w historii tych zawodów złoty medal - dodaje Jan Widera, prezes spółki Stadion Śląski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama