107,6 FM

Śląskie. W piątek 4 czerwca wracają koncerty w plenerze. Limit do 250 osób

Dobra wiadomość dla miłośników muzyki. Od piątku znów będzie można posłuchać ulubionych wykonawców na żywo. Na koncertach w plenerze będzie mogło bawić się 250 osób plus osoby zaszczepione dwoma dawkami przeciw COVID19.

W piątek w życie wchodzą przepisy dotyczące koncertów plenerowych, w sobotę tych w zamkniętych pomieszczeniach. Pod sceną na świeżym powietrzu będzie mogło bawić się 250 osób plus osoby zaszczepione dwoma dawkami przeciw COVID 19. Od soboty koncerty  będzie można organizować też w zamkniętych pomieszczeniach, ale dla połowy publiczności. 

Organizatorzy nie będą mogli jednak oferować usług gastronomicznych. Jak kolejny etap rządowego luzowania obostrzeń oceniają mieszkańcy?

Jak zmiany ocenia Bogdan Wita z zespołu Carrantuohill?

Łukasz Kałębasiak z instytucji Katowice Miasto Ogrodów podkreśla jednak, że nie do końca wiadomo jak interpretować przepisy:

Przedstawiciele branży podkreślają , że przy planowanych przepisach nie będzie opłacało się organizować dużych koncertów i festiwali. - Mamy nadzieję, że w kolejnych miesiącach limity zostaną zwiększone - mówi Adam Godziek szef Festiwalu Tauron Nowa Muzyka:

Niektórzy przedstawiciele branży uważają, że obecne limity dotyczące koncertów są niesprawiedliwe, bo przykładowo na stadionie piłkarskim może przebywać nawet 20 tysięcy kibiców. Jak zarzut komentuje wiceminister Zdrowia Sławomir Gadomski?

Minister zapowiedział też, że jeśli nie będzie wzrostów zakażeń limity na koncertach będą zwiększane.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama