107,6 FM

W niedzielę XIV Święto Dziękczynienia

Z powodu trwającej pandemii większość uczestników włączy się w uroczystości dzięki transmisji.

Zawierzamy Opatrzności nasz trudny czas pandemii i dziękujemy za przyszłych błogosławionych" - to hasło XVI Święta Dziękczynienia, które celebrowane jest zawsze w pierwszą niedzielę czerwca. Wskazuje z jednej strony na problemy, które towarzyszą nam od półtora roku, z drugiej odnosi się do zaplanowanej na 12 września uroczystości wyniesienia na ołtarze sług Bożych kard. Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej.

- Wierzymy, że wspólne przeżywanie tego Święta Dziękczynienia przyniesie czcicielom Opatrzności Bożej pokrzepienie i nadzieję, mimo że nie wszyscy z powodu pandemii będą mogli uczestniczyć w nim osobiście - uprzedza Piotr Gaweł, prezes Centrum Opatrzności Bożej, organizator uroczystości, prosząc o śledzenie bieżących informacji na temat obchodów na stronie Centrum Opatrzności Bożej.

Podobnie jak w roku ubiegłym, Święto Dziękczynienia rozpocznie się o godz. 8 wirtualną pielgrzymką z "Różańcem świętych - nie jesteś sam", którą poprowadzi ks. Tadeusz Aleksandrowicz, kustosz powstającego sanktuarium. O 9.00 sprawowana będzie Msza św. dziękczynna, transmitowana w Polsat News, a o godz. 10.30 - Msza św. dla dzieci, w którą włączyć się można dzięki kanałowi Polsat Rodzina. Eucharystia odprawiona zostanie także o godz. 12.15 (po Koronce do Miłosierdzia Bożego), o 19.00 oraz 20.30 (przewodniczyć jej będzie ks. Piotr Celejewski). O 20.00 zaplanowano półgodzinną modlitwę uwielbienia, a o 21.20 - adorację zakończoną o 21.37 wspólnym śpiewaniem "Barki". Ulubiona piosenka św. Jana Pawła II zostanie wykonana wspólnie przez wcześniej zarejestrowanych uczestników, łączących się za pośrednictwem internetu. Wszystkie Msze św. oraz inne uroczystości tego dnia będą transmitowane na żywo na stronie Centrum Opatrzności Bożej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama