107,6 FM

Zmarł ks. prałat August Duffek

Emerytowany proboszcz parafii św. Mikołaja w Pyskowicach odszedł do Pana w czwartek 3 czerwca w wieku 88 lat, po blisko 65 latach kapłaństwa.

Ks. August Duffek urodził się 7 września 1932 roku w Czechowicach k. Gliwic. Święcenia kapłańskie przyjął 17 czerwca 1956 roku w Opolu.

W kolejnych latach pracował jako wikary w parafii Świętej Rodziny w Bytomiu-Bobrku i administrator w parafii św. Marii Magdaleny w Łambinowicach. W 1965 roku został skierowany do parafii św. Mikołaja w Pyskowicach, gdzie krótko był wikarym, a potem proboszczem do przejścia na emeryturę w 2003 roku. Zasłynął z tego, że za jego czasów wiele młodych osób wybrało drogę powołania kapłańskiego i zakonnego.  

W książce-wywiadzie, który przeprowadziła z ks. Duffkiem Agnieszka Nalepka powiedział: „Są rzeczy, które mogą robić w Kościele świeccy. Ale są też takie posługi, które sprawować może tylko kapłan. I do nich należy między innymi konfesjonał. A szczególnie teraz, kiedy ja praktycznie innych rzeczy nie robię. Pogrzebu nie odprawię – nawet bym na cmentarz nie zaszedł. Ale to co mogę, będę robił, dopóki sił. Dopóki życia”.    

Uroczystości pogrzebowe w Pyskowicach

Modlitwa różańcowa w kościele św. Mikołaja: 

  • sobota 5 czerwca – po Mszy wieczornej o 18.00
  • niedziela 6 czerwca – o 17.00
  • poniedziałek 7 czerwca – po Mszy wieczornej o 18.00.

Eksporta i Msza w kościele św. Mikołaja:

  • wtorek 8 czerwca o 20.00. Mszy będzie przewodniczył bp Andrzej Iwanecki. Po niej modlitwa i czuwanie przy trumnie do północy.

 Dzień pogrzebu - środa 9 czerwca, kościół św. Mikołaja:

  • 8.00 – jutrznia za zmarłych
  • 9.30 – przemowy i pożegnania
  • 10.00 – modlitwa różańcowa
  • 10.30 – Msza pogrzebowa pod przewodnictwem bp. Jana Kopca, Słowo Boże wygłosi bp Paweł Stobrawa. Po Mszy ciało zostanie złożone w grobie na cmentarzu przy ul. Cichej w Pyskowicach.  

Przewidziana jest transmisja na parafialnym kanale YT.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama