107,6 FM

Przed nami czas budowania na nowo

Kokotek. Spotkanie duszpasterzy młodzieży i powołań zakonów męskich.

W Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA rozpoczął się trzydniowy zjazd, w którym uczestniczy 38 duszpasterzy z całej Polski. To nowa inicjatywa oblatów z centrum działającego w Kokotku.

- Spotykamy się w momencie, w którym wiele rzeczy działających do tej pory w duszpasterstwie młodzieży przestało działać – mówi o. Tomasz Maniura OMI, duszpasterz młodzieży Prowincji Misjonarzy Oblatów MN i organizator spotkania.

Podkreśla, że warto podzielić się swoim doświadczeniem, porozmawiać o odpowiedzialności za duszpasterstwo młodzieży. - Nasze działania duszpasterskie są bardzo ograniczone, a często wręcz czujemy, że jesteśmy bezradni. Wiemy, że przed nami czas budowania wielu rzeczy na nowo. Jednocześnie też odkrywamy nowe możliwości, przede wszystkim nowe sposoby i metody działania, nowy rodzaj obecności. Obecny czas widzimy jako szansę dla nowej jakości i poziomu budowania Kościoła z młodymi - mówi oblat.

Spotkanie jest inicjatywą bliźniaczą do Krajowych Zjazdów Diecezjalnych Duszpasterzy Młodzieży. Drugiego dnia jego uczestnicy spotkali się bp. Markiem Solarczykiem, przewodniczącym Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży KEP.

Na zjeździe obecni są również diecezjalni duszpasterze młodzieży z 5 diecezji województwa śląskiego, którzy razem z oblatami organizują Festiwal Życia w Kokotku. Jak podkreślają zaangażowani w tę inicjatywę, jej największą siłą jest wspólnota tworzona między diecezjami i zakonami.

I Zjazd Duszpasterzy Młodzieży i Powołań Zakonów Męskich pt. "Spotkajmy się" potrwa do jutra. W programie spotkania jest wspólna modlitwa za młodzież, szereg konferencji, szkolenie z zakresu profilaktyki przemocy seksualnej wobec dzieci i młodzieży oraz formalnego i prawnego przygotowania wyjazdu dla młodzieży.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama