107,6 FM

Biało-Czerwony przewodnik po Euro 2020

Podstawowe informacje o starcie Polaków w piłkarskich mistrzostwach kontynentu w jednym miejscu.

Reprezentacja Polski rozpocznie zmagania w EURO 2020 w grupie E - rywalami Biało-Czerwonych będą kolejno: Słowacy, Hiszpanie i Szwedzi.

JUŻ TERAZ ZAPRASZAMY DO ŚLEDZENIA NASZEJ RELACJI DZIEŃ PO DNIU Z EURO 2020

Terminarz meczów Polaków:

spotkania grupowe:

Polska - Słowacja: 14 czerwca, godzina 18:00, Sankt Petersburg.
Polska - Hiszpania: 19 czerwca, godzina 21:00, Sewilla.
Polska - Szwecja: 23 czerwca, godzina 18:00, Sankt Petersburg.

W przypadku zwycięstwa w grupie E w fazie pucharowej Polacy zagrają z trzecią drużyna z grupy A lub B lub C lub D. Drugie miejsce w grupowej tabeli oznaczać będzie walkę z drugim zespołem grupy D. Trzecie miejsce w grupie to konfrontacja ze zwycięzcą grupy B lub C, a czwarte miejsce oznaczałoby pożegnanie z turniejem i powrót do domu.

Miejsca spotkań:

Ostatecznie mecze grupowe Biało-Czerwoni zagrają na stadionach w Sankt Petersburgu (ze Słowacją i Szwecją) oraz w Sewilli (z Hiszpanią). Szczególnie mecz w Sewilli może być trudny - po pierwsze gramy z jednym z najmocniejszych zespołów świata, po drugie Hiszpanie grają u siebie, więc będą mieć za sobą zdecydowanie więcej kibiców. Pierwotnie jednak nasza kadra miała rozgrywać woje mecze na innych stadionach: spotkanie z Hiszpanią przeniesiono do Sewilli z Bilbao, a oba rozgrywane w Petersburgu miały pierwotnie odbyć się na stadionie w Dublinie. Z punktu widzenia kibiców szkoda szczególnie utraty Dublina, bo jak wiadomo w Irlandii moglibyśmy liczyć na tłumy fanów na trybunach. 

Wielcy nieobecni:

W składzie reprezentacji Polski na Euro 2020 zabraknie m.in Krzysztofa Piątka, Kamila Grosickiego, a ostatnim wielkim ciosem dla Biało-Czerwonych była informacja, że ze składu na kilka dni przed rozpoczęciem turnieju wypada Arkadiusz Milik, który złapał kolejną kontuzję kolana w ostatnim ligowym meczu sezonu i chociaż był na zgrupowaniu w Opalnicy, to w poniedziałkowy wieczór PZPN poinformował, że na Euro go nie zobaczymy.

Skład:

Po wypadnięciu ze składu Arkadiusza Milika selekcjoner Paulo Sousa postanowił nie powoływać nikogo na jego miejsce i Polacy wyjada na turniej w 25 osobowym składzie:

Bramkarze: Szczęsny, Fabiański, Skorupski

Obrońcy: Piątkowski, Dawidowicz, Kędziora, Bednarek, Rybus, Glik, Helik, Bereszyński, Puchacz

Pomocnicy: Kozłowski, Linetty, Krychowiak, Klich, Moder, Płacheta, Frankowski, Zieliński, Jóźwiak

Napastnicy: Lewandowski, Świderski, Kownacki, Świerczok.

Biało-Czerwony przewodnik po Euro 2020

 

« 1 »
DO POBRANIA: |

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama