107,6 FM

Śląskie. Są tysiące bezpłatnych biletów do tarnogórskich podziemi z listy UNESCO

4,5 tysiąca mieszkańców województwa śląskiego będzie mogło bezpłatnie zwiedzić zabytki wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Chodzi o Zabytkową Kopalnię Srebra i Sztolnię Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach. Bilety zostały dofinansowane w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Z wnioskiem o ratowanie tarnogórskich atrakcji UNESCO, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej spowodowanej pandemią koronawirusa, wystąpił do ogłoszonej w ub. roku drugiej edycji wojewódzkiego budżetu obywatelskiego jeden z mieszkańców Tarnowskich Gór.

Projekt przeszedł weryfikację i został dopuszczony do głosowania. Zadanie zdobyło wystarczającą liczbę głosów i zostało przekazane do realizacji. W kwietniu br. urząd marszałkowski zorganizował konkurs ofert, który wygrało Stowarzyszenie Góry Kultury z Tarnowskich Gór. - Mówi Grzegorz Rudnicki ze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej:

Z puli bezpłatnych biletów do Zabytkowej Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga z Listy światowego dziedzictwa UNESCO mogą skorzystać ponad 4 tys. mieszkańców woj. śląskiego. Grupy mogą się już się zgłaszać; oferta dla turystów indywidualnych będzie dostępna od 13 września.

Bilety można zarezerwować na stronie bilety.kopalniasrebra.pl

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama