107,6 FM

III Ogólnopolska Pielgrzymka Przedsiębiorców na Jasną Górę (zapowiedź)

Spotkanie w narodowym sanktuarium na Jasnej Górze jest otwarte dla wszystkich tych, którzy współtworzą sektor przedsiębiorczości w Polsce – także dla Pracodawcy, a także samozatrudnieni i freelancerzy spotkają się 3 października na Jasnej Górze.

Powita ich tam metropolita wrocławski abp  Józef Kupny. Centralnym wydarzeniem pielgrzymki będzie Msza święta w Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej oraz akt zawierzenia się przedsiębiorców Bogu przez Niepokalane Serce Maryi. W auli Jana Pawła II zebrani wysłuchają wystąpień gości specjalnych: ks. prof. UJK dr. hab. Rafała Dudały i dr. Andrzeja Soleckiego.

- Niezwykle ważnym komponentem spotkania będą świadectwa wygłoszone przez samych przedsiębiorców. Z jednej strony będą stanowiły ich bardzo osobistą relację i refleksję, a z drugiej – odwołają się do wspólnotowości doświadczeń, której świadomość pozwala na wzmocnienie wśród uczestników poczucia jedności. Na zakończenie pielgrzymi odmówią Koronkę do Bożego Miłosierdzia wyrażającą w pięknej formie zaufanie do Boga i pragnienie życia w jedności z Nim - piszą organizatorzy.

Hasło przewodnie tegorocznej pielgrzymki to: „Przyjdźcie do mnie wszyscy”. - Słowa te wskazują na bezkres miłosierdzia Boga, który przyjmuje pod swoją opiekę każdego człowieka. Stanowią również wezwanie i zarazem wyzwanie dla nas wszystkich, by pozostać otwartym na drugą osobę, aby jednoczyć się, a nie dzielić. Uczestnictwo w pielgrzymce, to szansa na to, żeby przedsiębiorcy stali się wspólnotą, a nie tylko tworzyli grupę zawodową, środowisko czy społeczność. Nie wystarczy jedynie być „wspólnotą interesów”, która z natury rzeczy trwa tyle czasu, jak długo przynosi konkretne korzyści. Przede wszystkim potrzebna jest rzeczywista wspólnota oparta o wspólne zasady i ideały - podkreślają organizatorzy.

Dodają, ze "pielgrzymów-przedsiębiorców łączy ufność w Boga i fakt, że w swojej pracy starają się postępować jak prawdziwi chrześcijanie: człowiek jest zawsze dla nich najważniejszy. To szczególnie istotne w tak trudnym okresie, jak ten, który przeżywamy. Przedsiębiorcy także potrzebują wsparcia w wierze, w modlitwie, od siebie nawzajem. Jak wszyscy, doświadczają niepewności. Nieznana jest też przyszłość. Spotkanie na Jasnej Górze stwarza możliwość poznania ludzi, którzy w swojej pracy pielęgnują chrześcijańskie wartości, budując świadomy i etyczny biznes. Jest to bardzo ważne teraz, kiedy wiele firm walczy o utrzymanie się na rynku. Prowadzące je osoby potrzebują wsparcia od tych, którzy wierzą i myślą podobnie".
Więcej informacji na: www.pielgrzymkaprzedsiebiorcow.pl

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama