107,6 FM

Bochnia. Przyjdźcie do Maryi

3 października zaczyna się w sanktuarium Matki Bożej Różańcowej tygodniowy odpust połączony z dziękczynieniem za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego.

Hasło „Eucharystia Pokarmem Matki” oraz osoba błogosławionego Stefana kard. Wyszyńskiego będą nam towarzyszyć podczas tegorocznego wielkiego odpustu w sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni. Tym Pokarmem, który towarzyszy nam w naszym ziemskim pielgrzymowaniu, jest Eucharystia, a Maryja – jak dobra mama – wciąż przypomina i zachęca, byśmy po ten pokarm często i systematycznie sięgali.

Tegoroczne rozważania będą zatem poświęcone Eucharystii, a Maryja będzie stawać przed nami jako ta, która dała nam Chrystusa i wciąż Go daje. Patronował świętemu czasowi odpustu będzie bł. Stefan Wyszyński, całe swe życie czerpiący moc z Eucharystii i wielki czciciel Maryi.

Rozważaniami w czasie tych ośmiu dni podzieli się z dorosłymi ks. Michał Dąbrówka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, a z młodzieżą i dziećmi – ks. Marcin Baran, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży z Tarnowa. Pielgrzymować do tronu Pani Bocheńskiej będą biskupi: bp tarnowski Andrzej Jeż, abp Mieczysław Mokrzycki ze Lwowa, abp Henryk Nowacki, bp. Leszek Leszkiewicz i bp Artur Ważny.

Plakat i program tygodniowego odpustu w sanktuarium MB Różańcowej w Bochni.   Plakat i program tygodniowego odpustu w sanktuarium MB Różańcowej w Bochni.
Plakat i program tygodniowego odpustu w sanktuarium MB Różańcowej w Bochni.
mikolajbochnia.pl

Odpust potrwa od 3 do 10 października, a centralna uroczystość będzie miała miejsce 7 października. Tego dnia o godz. 17 będzie sprawowana Msza św., a po niej procesja różańcowa ulicami miasta. Eucharystii przewodniczył będzie biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Przypominamy i zapraszamy też na XXVI Diecezjalną Pielgrzymkę Rencistów, Emerytów, Wdów i Wdowców w piątek, 8 października o godz. 10.30. Nowością w tym roku będzie Dzień Małżeństw w sobotę 9 października. W czasie Mszy św. o godz. 9 odbędzie się odnowienie przysięgi małżeńskiej. Na godz. 18.00 zapraszamy małżonków do kościoła szkolnego na adorację Najświętszego Sakramentu, a po niej do oratorium na wieczór małżeński, w ramach którego będzie można wysłuchać m.in. świadectwa małżonków: Anny i Łukasza.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy, zawierzania naszej codzienności Maryi i umacniania się łaskami płynącymi z uczestnictwa w Eucharystii. Bł. Stefanie – módl się za nami!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama