107,6 FM

Tychy-Urbanowice. Mieszkańcy piszą noty protestacyjne. Nie chcą biogazowni

Czy w Tychach-Urbanowicach powstanie biogazownia zajmująca się przetwarzaniem pozwierzęcych odpadów? Miasto potwierdza, że jest inwestor, który zgłosił do urzędu taki wniosek. Mieszkańcy Bierunia oraz tyskich dzielnic - Jaroszowice, Urbanowice i Wygorzele nie chcą o tym słyszeć.

Już ponad 1000 podpisów zebrali mieszkańcy Bierunia i Tychów, którzy sprzeciwiają się budowie biogazowni. Zakład przetwarzający odpady zwierzęce miałby powstać w tyskiej dzielnicy Urbanowice. Bierunianie i tyszanie tworzą petycje i noty protestacyjne, bo tego nie chcą takiej instalacji w sąsiedztwie swoich domów -  relacjonuje Agnieszka Pastuszka, zaangażowana w zbieranie podpisów:

W sprawie biogazowni mieszkańcy pisali już do władz lokalnych. Teraz swoją petycję przekażą Ministerstwu Klimatu i Środowiska. - Powiedziała Radiu eM Agnieszka Wyderka-Dyjecińska, radna powiatu bieruńsko-lędzińskiego:

- W podobnym tonie wypowiada się Tomasz Skrabaka z Rady Osiedla Jaroszowice-Urbanowice-Wygorzele:

Tychy-Urbanowice. Mieszkańcy piszą noty protestacyjne. Nie chcą biogazowni   Na tej pięknej działce ma powstać zakład przetwarzający odpady zwierzęce Marcin Iciek / Radio eM

Miasto nie podjęło w tej sprawie decyzji - czeka aż wpłyną opinie organów zewnętrznych: między innymi Wód Polskich, Urzędu Marszałkowskiego czy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. - Mówi rzeczniczka tyskiego magistratu, Ewa Grudniok:

Autorzy petycji mają już ponad tysiąc podpisów. Dokument prześlą w drugiej połowie miesiąca do Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama