107,6 FM

Bytom. Karolina Kruszewska z prestiżową nagrodą dla młodych projektantów

Młoda bytomianka Karolina Kruszewska zdobyła pierwsze miejsce jednym z najbardziej prestiżowych konkursów dla młodych projektantów. Organizatorem był Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie, a prace miały nawiązywać do twórczości Stanisława Lema.

"Hoshi, czyli prywatny kawałek nieba". Tak nazywa się zwycięski projekt jednego z najbardziej prestiżowych konkursów dla młodych projektantów. Stworzyła go Karolina Kruszewska, bytomianka i studentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Projektantka otrzymała stypendium w wysokości 20 tysięcy złotych, które może przeznaczyć na dalszą edukację. Jak podkreśla autorka - do projektu zainspirował ją dziadek, z którym wielokrotnie podziwiała niebo:     

Bytom. Karolina Kruszewska z prestiżową nagrodą dla młodych projektantów   Zwycięski projekt autorstwa Karoliny Kruszewskiej foto / facebook.com/karolina.kruszewska.3910

Cały projekt składał się z dwóch części:

- Bytom to miasto, które coraz częściej kojarzy się z kreatywnymi twórcami - zaznacza Małgorzata Węgiel wnuk, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Bytomiu. Przykładowo w Bytomiu swoją siedzibę mają słynni architekci Medusa Group:

Architekci otrzymali też sporo nagród. Swoje stypendium młoda Bytomianka odebrała podczas uroczystej gali w Warszawie.

 

 

 

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy