107,6 FM

Region. Sługa Boży ks. Jan Macha ma swój profil na Facebooku

Blisko rok temu klerycy katowickiego seminarium stworzyli na Facebooku stronę poświęconą słudze Bożemu ks. Janowi Masze. Śląski kapłan i męczennik po beatyfikacji ma zostać ogłoszonym patronem Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego.

– Fanpage na popularnym portalu społecznościowym ma przybliżyć sylwetkę ks. Jana Machy. Chcemy dotrzeć do jak największej liczby użytkowników. Będziemy informować także o zbliżającej się beatyfikacji – mówi kleryk Daniel Stolarz, jeden z inicjatorów pomysłu.

Aktualnie na wspomnianej stronie klerycy wraz ze stroną "Jeremiasz - Seminarium Katowice", realizują projekt #kawazhanikiem, publikując grafiki zawierające inspirujące do refleksji i modlitwy cytaty ks. Machy. Administratorzy fanpage'a publikują też linki do ciekawych artykułów i audycji dotyczących historii Hanika, a znajdziemy je pod adresem: Jan Macha - ksiądz i męczennik

Co jakiś czas na stronie pojawia się licznik odliczający dni do beatyfikacji śląskiego kapłana.

Inicjatywa powstała przy współpracy z księdzem Damianem Bednarskim postulatorem procesu beatyfikacyjnego ks. Machy.

Beatyfikacja śląskiego kapłana męczennika II wojny światowej ks. Jana Machy. odbędzie się w sobotę 20 listopada w Katowicach. Został on skazany na śmierć przez Niemców w 1942 r. za dzieła miłosierdzia i zgilotynowany w więzieniu w Katowicach. Uroczystości beatyfikacyjnej, która rozpocznie się o godz. 10.00 w katowickiej katedrze Chrystusa Króla, będzie przewodniczył delegat papieża Franciszka – kard. Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

Przeczytaj więcej i dowiedz się, kim był ks. Jan Macha

Jan-Macha-biografia-beatyfikacja

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama