107,6 FM

Premier: Polska i państwa bałtyckie chronią swoje granice, strzegąc pokoju w Europie

Polska i państwa bałtyckie chronią swoje granice, strzegąc pokoju i stabilności w Europie. Mamy pełne poparcie NATO i Unii Europejskiej - napisał w nocy ze środy na czwartek na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

"Jedność i zaostrzenie sankcji to obecnie najpilniejsze reakcje na hybrydowy atak ze strony Białorusi" - ocenił premier Morawiecki we wpisie. "Dziękuję Charlesowi Michelowi" - dodał.

W związku z wydarzeniami na polsko-białoruskiej granicy w środę wizytę w Warszawie złożył przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel, który spotkał się z premierem Morawieckim.

Podczas późniejszej wspólnej konferencji prasowej szef polskiego rządu wyraził zadowolenie z wizyty Michela oraz podziękował za wszystkie gesty i znaki solidarności. Ocenił, że zapewne za słowami będą szły też czyny. "Jestem o tym przekonany, bo znamy się dobrze z panem przewodniczącym i wiem, że na jego słowie mogę polegać" - podkreślił premier.

Wyraził przy tym zadowolenie, że obecnie cała UE mówi jednym głosem, inaczej niż było to w przypadku poprzednich kryzysów migracyjnych. "Zresztą Sojusz Północnoatlantycki, całe NATO również mówi jednym głosem. To jest bardzo ważne" - dodał podczas konferencji prasowej.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama