107,6 FM

Kruszmy serca, czyli 5. Światowy Dzień Ubogich w Bielsku-Białej

Po raz piąty obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. W tym roku odbywa się pod hasłem: "Ubogich zawsze macie u siebie" (Mk 14, 7).

W obchody włączają się także wolontariusze Zupy za ratuszem, ich przyjaciele oraz Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej wraz z Towarzystwem Pomocy im. św. Brata Alberta w Bielsku-Białej.

W niedzielę 14 listopada o 18.00 tradycyjnie w parku obok urzędu miasta w Bielsku-Białej na wszystkich potrzebujących będzie czekać gorąca zupa, a także upominki, przygotowane między innymi przez uczniów szkół Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego, - Zapraszamy wszystkich, którzy chcą być z nami i z ubogimi, przynajmniej w tym dnu - zachęca Andrzej Sitarz, opiekun wolontariuszy w bielskiej szkole,

Z kolei w poniedziałek 15 listopada o 12.00 wspólne świętowanie z ubogimi rozpocznie Msza św. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa przy dworcu, na którą zaproszeni są potrzebujący i wszyscy, którzy chcą się modlić z nimi i za nich. Następnie osoby bezdomne i ubogie rodziny wielodzietne otrzymają paczki żywnościowe.

- Kruszmy nasze serca słowem Bożym i jałmużną - zachęca ks. Robert Kurpios, dyrektor diecezjalnej Caritas. Chętnych do włączenia się w to dzieło zachęca do dokonywania wpłat na konto Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Pieniądze zostaną przeznaczone również na kolejne inicjatywy pomocowe dla ubogich, m.in. świąteczne paczki.

Caritas Bielsko-Żywiecka zaprasza również do włączenia się w akcję "Higiena nie tylko duchowa". To nazwa trwającej do 30 listopada zbiórki środków higieny osobistej dla ubogich. Darczyńcy gotowi przekazać: mydła, pasty do zębów, kremy/pianki do golenia, żele pod prysznic, jednorazowe maszynki do golenia, obcinaczki do paznokci, kremy do twarzy i rąk, mogą kontaktować się z biurem Caritas w Janowicach tel. 734 176 648.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy