107,6 FM

Siedlce: w sobotę uroczystości pogrzebowe franciszkanina, który zmarł na skutek pobicia

W czwartek 18 listopada w Siedlcach modlitewnym czuwaniem rozpoczną się uroczystości pogrzebowe śp. o. Maksymiliana Adama Świerżewskiego.

Dzień później w katedrze siedleckiej będzie sprawowana Msza św. żałobna. W sobotę 20 listopada biskup łomżyński Janusz Stepnowski przewodniczyć będzie Mszy św. pogrzebowej, po której ciało św. zakonnika zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Pożegnanie o. Maksymiliana Świerżewskiego potrwa trzy dni.

W czwartek 18 listopada w godzinach 18.30-22.00 w kaplicy parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Siedlcach odbędzie się czuwanie modlitewne przy ciele zmarłego.

W piątek 19 listopada w katedrze siedleckiej będzie sprawowana Msza św. żałobna z udziałem bpa Kazimierza Gurdy, bpa Grzegorza Suchodolskiego oraz o. Grzegorza Marii Bartosika – prowincjała Prowincji Matki Bożej Niepokalanej Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych. Eucharystia rozpocznie się o godz. 19:00 i będzie transmitowana przez Katolickie Radio Podlasie oraz na kanale YouTube - FaroTV.

W sobotę 20 listopada o godz. 11:00 w Szumowie, w diecezji łomżyńskiej będzie sprawowana Msza św. pogrzebowa. Eucharystii będzie przewodniczył bp Janusz Stepnowski, biskup łomżyński. Po Mszy ciało zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Trwa śledztwo w sprawie śmierci franciszkanina. Ojciec Maksymilian Adam Świerżewski z parafii św. Maksymiliana Kolbego w czwartek 11 listopada wieczorem został ciężko pobity w parku „Aleksandria” w Siedlcach i po kilku godzinach zmarł w szpitalu. Poszukiwani są nadal świadkowie zdarzenia.

Prokuratura zakwalifikowała zgon franciszkanina wstępnie jako pobicie ze skutkiem śmiertelnym (art. 156 kodeksu karnego). Zgodnie z tym przepisem, za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem jest śmierć człowieka, sprawcy grozi od 5 lat więzienia do nawet dożywocia. Nie jest natomiast wykluczone, że ta kwalifikacja zostanie zmieniona na zabójstwo.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama