107,6 FM

Białoruska Caritas przekazała pomoc dla migrantów

„18 listopada przedstawiciele katolickiej organizacji dobroczynnej Caritas wraz z przedstawicielami innych wyznań przekazali pomoc osobom, które padły ofiarą kryzysu migracyjnego i znalazły się w nieludzkich warunkach na granicach Białorusi” – informuje portal catholic.by.

Wierzący w całym kraju w duchu chrześcijańskiego miłosierdzia i współczucia odpowiedzieli na prośbę białoruskich biskupów katolickich o zorganizowanie pomocy materialnej dla osób „cierpiących głód, zimno, brak schronienia i podstawowej opieki medycznej” – czytamy w komunikacie. Przytoczono słowa nuncjusza apostolskiego w tym kraju, abp Ante Jozićia apelującego o solidarność i pomoc dla osób znajdujących się na granicy. Podkreślono, że białoruscy katolicy, często żyjący w trudnych warunkach materialnych, okazali hojność tym, którzy opuścili swoje kraje w poszukiwaniu lepszego życia na świecie, ale w wyniku manipulacji możnych tego świata znaleźli się w krytycznej sytuacji. Zebraną w ciągu kilku dni pomoc Caritas dostarczyła do dużego centrum logistycznego przy granicy państwowej, które stało się tymczasowym schronieniem dla migrantów z Bliskiego Wschodu, w tym wielu kobiet i dzieci.

Jak powiedział Catholic.by dyrektor Caritas Białoruś, ksiądz kanonik Andrzej Aniskiewicz, migranci otrzymali zestawy żywności i ciepłe ubrania. Do akcji włączyli się także przedstawiciele innych wyznań chrześcijańskich.

Oprócz konkretnej pomocy finansowej, która powinna przynajmniej nieznacznie wesprzeć migrantów w trudnej sytuacji, białoruscy katolicy nieustannie modlą się o szybkie rozwiązanie kryzysu na granicach naszego kraju – informuje portal catholic.by.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama