107,6 FM

Śląskie. Uwaga na nieuczciwe praktyki cenowe w sklepach

Śląska Inspekcja Handlowa wzięła pod lupę sklepy w woj. śląskim. Sprawdzano jak podawane są ceny towarów i stwierdzono nieprawidłowości aż w 54 miejscach.

58 procent skontrolowanych sklepów na Śląsku stosowało nieuczciwe praktyki cenowe. Brak ceny jednostkowej, inna cena na półce czy w gazetce, a inna na paragonie - to najczęstsze nieprawidłowości. Narzekają na nie również mieszkańcy regionu:

W przypadku takich sytuacji klient może szukać pomocy w biurach Miejskich Rzeczników Praw Konsumenta i zgłosić problem Inspekcji Handlowej. A jak się bronić przed cenowym oszustwem? - Wyjaśnia Katarzyna Kielar-Rusinowska, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej w Katowicach:

Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej w Katowicach w pierwszej połowie tego roku przeprowadził w sklepach 93 kontrole dotyczące polityki cenowej. W 54 przypadkach stwierdzono nieprawidłowości i nałożono kary.

Rosnąca inflacja przekłada się na coraz wyższe ceny. Dlatego sklepy starają się kusić nas promocjami i wyprzedażami. W efekcie często kupujemy i płacimy więcej niż planowaliśmy. Dlatego idąc do sklepu warto mieć ze sobą listę potrzebnych nam rzeczy i twardo się jej trzymać - radzi dr Michał Kucia z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach:

Warto też bacznie przyglądać się wszelkim promocjom, zwracać uwagę na jednostki miary i informacje podawane drobnym drukiem.

 

 

 

 

 

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama