107,6 FM

Tydzień modlitw za księży i Niedziela Trzeźwości

Tydzień modlitw za księży rozpoczęli oazowicze. Jak wyjaśnił ks. Waldemar Maciejewski w audycji "Tym żyje Kościół", do przyszłej soboty (4.12) włącznie przez całą dobę każdego dnia członkowie Ruchu Światło-Życie archidiecezji katowickiej modlą się za kapłanów.

Tydzień modlitw za kapłanów zaczęli oazowicze
Radio eM

Ks. Waldemar Maciejewski, moderator Ruchu Światło-Życie w archidiecezji katowickiej przypomniał, że taka akcja w adwencie i wielkim poście odbywa się od czterech lat. Do modlitwy zgłasza się 168 osób, każdej z nich jest przydzielona konkretna godzina, natomiast forma modlitwy jest dowolna.

– Idea tej modlitwy zrodziła się z potrzeby konkretności, której bardzo potrzebujemy w życiu duchowym. Często mówimy „modlę się w takich i takich intencjach”, a potem nam to umyka, a tu jest konkretne zobowiązanie do modlitwy – mówił ks. Maciejewski. Zaznaczył, że duża grupa osób podejmuje też godzinną modlitwę za kapłanów w pierwsze czwartki miesiąca.

– To jest godzina, kiedy przypomina sobie wszystkich księży, którym coś zawdzięcza w swoim życiu – powiedział gość Radia eM, podając przykład jednej z zaangażowanych w tę modlitwę oazowiczek.

Ks. Waldemar Maciejewski przypomniał też, że pierwsza niedziela adwentu jest też Niedzielą Trzeźwości. – Jako ludzie wierzący mamy być odpowiedzialni. To jest wezwanie, aby walczyć o wolność –­ powiedział, nawiązując także do przesłania ks. Franciszka Blachnickiego „Przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich”. Odpowiadając na pytanie, jak obchodzić Niedzielę rzeźwości, jeśli i tak nie planowało się w tym dniu spożywania alkoholu, ks. Maciejewski zachęcił, aby rozważyć decyzję o abstynencji od dziś na najbliższy rok.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama