107,6 FM

Śląskie. Nauka zdalna jeszcze przed świętami. Co na to uczniowie i rodzice?

Wraca nauka zdalna. Decyzją Ministra Zdrowia jeszcze przed świętami uczniowie szkół przejdą na lekcje online. Zajęcia w przedszkolach będą zawieszane jedynie w przypadku potwierdzenia zakażenia koronawirusem.

Nauka zdalna i obowiązkowe szczepienia dla nauczycieli. To plany rządu, które mają pomóc ograniczyć obecną falę pandemii koronawirusa. Uczniowie mają przejść na lekcje on-line jeszcze przed świętami.

- Decyzja jest nieco zaskakująca - mówi Maciej Biernacki, dyrektor jednej ze szkół podstawowych w Bytomiu:

- Podobnie jak w całym kraju sytuacja w śląskich placówkach oświatowych jest dynamiczna - mówi Urszula Bauer, Śląski Kurator Oświaty:

Według zapowiedzi rządu uczniowie przejdą na nauczanie zdalne 20 grudnia. Do szkół mają wrócić 10 stycznia. Co na to rodzice?

Zmiany nie dotyczą przedszkoli. W przypadku tych placówek zajęcia będą zawieszane jedynie gdy zakażenie zostanie potwierdzone u dziecka lub nauczyciela.

Warto dodać, że rząd planuje wprowadzić także obowiązkowe szczepienia dla nauczycieli. Według zapowiedzi preparat przeciwko COVID19 będą musieli przyjąć także medycy i pracownicy służb mundurowych.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy