107,6 FM

Region. Stadion Śląski i województwo śląskie ma jedenastu ambasadorów

Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek czy Justyna Święty Ersetic. To nazwiska tylko niektórych lekkoatletów, którzy zostali ambasadorami Stadionu Śląskiego i regionu.

Stadion Śląski i województwo śląskie ma jedenastu ambasadorów. To utytułowani polscy lekkoatleci, którzy będą m.in. promować sport wśród dzieci i młodzieży. Wśród nich jest Dawid Tomala, mistrz olimpijski w chodzie na 50 km. Mimo, że sportowiec pochodzi z naszego regionu to podczas konferencji prasowej musiał przejść mały test śląskiej gwary:

Słynny Kocioł Czarownic, ale także cały region będzie promowała też Maria Andrejczyk. Wicemistrzyni olimpijska w rzucie oszczepem pochodzi z Podlasia, ale jak sama podkreśla już pokochała śląską kuchnię:

Wśród ambasadorów znaleźli się także Piotr Małachowski, Paweł Fajdek, Anita Włodarczyk i Justyna Święty-Ersetic. Powołanie ambasadorów nie jest przypadkowe. Już w przyszłym roku to właśnie na Stadionie Śląskim odbędą się drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce, z kolei w 2028 roku Chorzów stanie się gospodarzem Mistrzostw Europy.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama