107,6 FM

09.01.2022 | Kolędnicy Misyjni i Fundacja Kagadi Home

Kagadi Home - to fundacja, która niebawem będzie obchodziła 1. rocznicę powstania. Miniony rok działalności podsumujemy wraz z jej założycielkami, Gosią Szolc i Agnieszką Walewander. Organizacja działa na rzecz ubogich dzieci w Ugandzie. Jesteśmy też w Świerklanach, gdzie spotkali się kolędnicy misyjni z archidiecezji katowickiej.

09.01.2022 | Kolędnicy Misyjni i Fundacja Kagadi Home   Kolędnicy misyjni z parafii Matki Bożej Jasnogórskiej w Bobrownikach Marcin Kowalik /Foto Gość

2021 to był kolejny rok w pandemii. Dlatego Kolędnicy Misyjni musieli być bardzo kreatywni, z Dobrą Nowiną dotrzeć do parafian.

Akcja świąteczna w Kagadi w Ugandzie   Akcja świąteczna w Kagadi w Ugandzie
Kagadi Home

Gosia Szolc i Agnieszka Walewander, założycielki Fundacji Kagadi Home mówią o tym, jak udaje im się pomagać najmłodszym w Ugandzie.

Fundacja pomaga wyedukowac najmłodszych   Fundacja pomaga wyedukowac najmłodszych
Kagadi Home

Pandemia mocno ogranicza działalność Fundacji Kagadi Home. Agnieszka i Gosia opowiadają, jak wygląda życie w Kagadi. W ostatnim czasie udało się utworzyć internat dla kilkudziesięciu dziewcząt i chłopców.

Fundacja zakupiła maszyny do szycia    Fundacja zakupiła maszyny do szycia
Kagadi Home

Wielkie szycie szykuje się w Kagadi. Założycielki Fundacji zakupiły dla mieszkańców wioski maszynę do szycia. Dzięki temu kobiety będą mogły pracować i utrzymać swoją rodzinę.

Więcej o Fundacji Kagadi Home można przeczytać tutaj: https://kagadihome.eu/ lub tutaj: https://www.facebook.com/Fundacja-Kagadi-Home-102964808436985

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..