107,6 FM

W Niedzielę Słowa Bożego otwórzmy oczy na obecność Boga i dajmy Mu otworzyć nasze umysły

– W Niedzielę Słowa Bożego otwórzmy oczy na obecność Boga i dajmy Mu otworzyć nasze umysły – zachęca w Radiu eM ks. dr hab. prof. UŚ Artur Malina z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego. To święto, z woli papieża Franciszka, przypada w 3. niedzielę zwykłą (23.01).

Ks. prof. Artur Malina o Niedzieli Biblijnej i otwieraniu naszych oczu i umysłów na Słowo Boże
Radio eM

Jak wyjaśnił ks. prof. Artur Malina, Niedziela Słowa Bożego ma służyć zachęcie do przeżywania w sposób bardziej intensywny tego, co mamy przeżywać podczas każdego zgromadzenia wokół Eucharystii i Słowa Bożego, a jednocześnie inne zgromadzenia powinny być tak intensywne jak Niedziela Słowa Bożego.

– To jest święto żywego Słowa Bożego, a nie po prostu święto Biblii. Nie możemy postawić znaku różności między Słowem Boga, które działa w historii, a Pismem Świętym, które jest świadectwem Słowa i Objawienia – dodał ks. prof. Malina, który jest także wiceprzewodniczącym zarządu Stowarzyszenia Biblistów Polskich.

Gość audycji „Tym żyje Kościół” w Radiu eM przypomniał m. in. spotkanie uczniów z Jezusem w Emaus po Zmartwychwstaniu i przywołał słowo aperuit, które w Piśmie Świętym opisuje to, czego doświadczyli uczniowie: Jezus otworzył im oczy. Właśnie do otwarcia oczu na obecność Boga, a także do tego, by pozwolić Mu otworzyć nasze umysły na Słowo Boże, wezwał w Niedzielę Słowa Bożego ks. prof. Artur Malina.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama