107,6 FM

23.01.2022 | 5. rocznica śmierci Heleny Kmieć

Mija 5. rocznica śmierci śp. Heleny Kmieć. W audycji wspominamy tę pełną pasji i zaangażowania wolontariuszkę misyjną. Opowiadają o niej m.in. Marta Omieczyńska z Fundacji im. Heleny Kmieć, a także wujek Helenki, bp Jan Zając.

Na Haiti wzrasta ubóstwo. Przyczyniają się do tego kataklizmy naturalne, jak i wydarzenia polityczne. O sytuacji, w jakiej znajdują się Haitańczycy opowiadają redaktorzy portalu misyjne.pl, Karolina Binek i Hubert Piechocki.

W Boliwii Helenka opiekowała się dziećmi   W Boliwii Helenka opiekowała się dziećmi
Fundacja im. Heleny Kmieć

24 stycznia obchodzimy 5. rocznicę śmierci śp. Heleny Kmieć. Wolontariuszka misyjna została zamordowana w Cochabambie w Boliwii. Jej koleżanka, Marta Omieczyńska, wspomina ją jako dziewczynę pełną ciepła i entuzjazmu. Marta jest też dyrektorem Biura Fundacji im. Heleny Kmieć, dzieła, które powstało, by kontynuować dzieło Helenki. Opowiada o nowej inicjatywie, przygotowanej specjalnie na 5. rocznicę śmierci Heleny.

Helenka nie bała się trudnej pracy   Helenka nie bała się trudnej pracy
Fundacja im. Heleny Kmieć

Była osobą pełną pasji, dzieliła się swoim czasem i życiem... Od młodości była dzieckiem ciekawym świata i zainteresowanym - tak wspomina Helenę Kmieć jej wujek, bp Jan Zając, bp senior arch. krakowskiej. Wspomnienia bliskich będzie można zobaczyć w projekcie "Kawa z Helen".

Podróże to była jej pasja   Podróże to była jej pasja
Fundacja im. Heleny Kmieć

Bardzo dużo nas różniło, ale się zaprzyjaźniliśmy - tak wspomina Helenę Michał Tempiński. Uważa, że z tą dziewczyną bardzo szybko można było nawiązać miłą relację.

23.01.2022 | 5. rocznica śmierci Heleny Kmieć  

Więcej na temat działalności Fundacji im. Heleny Kmieć można przeczytać tutaj: https://helenakmiec.pl/ i tutaj: https://www.facebook.com/fundacjahelenakmiec.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..