107,6 FM

Nowa Fala powstanie w Parku Śląskim

Legendarne kąpielisko ze sztuczną falą, na które przed laty przyjeżdżały rodziny z całej aglomeracji, zyska drugie życie. Zarząd Parku Śląskiego w Chorzowie ogłosił przetarg na budowę Nowej Fali.

Nowa Fala będzie wypełniona wieloma atrakcjami. Dla najmłodszych dzieci zostaną przygotowane dwa wodne place zabaw. Nie zabraknie tryskających gejzerów, armatek, fontann i zamku na wodzie z niewielkimi zjeżdżalniami. Nieco starsi energię wyładują na tzw. mokrej bańce. Nadmuchiwana poduszka wznosząca się na kilka metrów zakończona fontanną stanie się wyjątkową i oryginalną atrakcją.

Kompleks zawierać będzie aż pięć zjeżdżalni - otwartych i zamkniętych, z czego najdłuższa będzie miała aż 100 metrów.

W planie są trzy tory do pływania po 25 metrów długości każdy. Zachowana zostanie też kultowa wieża do skoków, a na niej dwa poziomy: 3 i 5 metrów.

Miejscami zabawy i rekreacji będą też: basen z falą, dzika rzeka, wodny gejzer, wodny taras oraz niecka z biczami wodnymi. Lustro wody w zmodernizowanym kompleksie wyniesie łącznie 3500 metrów kwadratowych. Osoby spragnione słońca odpoczną na plaży z leżakami.

Obiekt zyska też mały amfiteatr, strefę gastronomiczną, nowe kasy, przebieralnie, małą architekturę oraz zadaszenie, które osłoni gości przed palącym słońcem w oczekiwaniu na wejście na teren obiektu. Ten pomieścić ma ponad 2 tys. gości.

Zgodnie z ogłoszonym przetargiem wykonawca na realizację zadania będzie miał 420 dni od momentu podpisania umowy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama