107,6 FM

Chorzów. Andrea Bocelli wystąpi na Stadionie Śląskim

Słynny włoski tenor wystąpi w Chorzowie 26 sierpnia 2023 r. Będzie to jeden z największych koncertów artysty w Polsce.

Andrea Bocelli już wielokrotnie występował w Polsce, w tym także na największych arenach sportowych. Śpiewał na Stadionie Wrocław, na stadionach Legii i Gwardii w Warszawie, Cracovii w Krakowie, Lecha w Poznaniu, a także na PGE Narodowym w Warszawie.

Po raz ostatni Andrea Bocelli wystąpił w Polsce jesienią 2021 r. na kameralnym koncercie w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach dla rodzin ofiar wydarzeń w kopalni Wujek. Dwa dni po tym wydarzeniu na oficjalnym profilu artysty na Facebooku ukazał się jego post: „Kocham Polskę, kraj papieża Jana Pawła II, kocham wrażliwość jego mieszkańców, kocham wielkich artystów, których podarował światu, pomniki i kościoły, które górują nad wieloma jego miastami (…)”. 

Stadion Śląski, otwarty po wieloletniej przebudowie w październiku 2017 r., może pomieścić widownię koncertową w liczbie 85 tys. osób. - To arena zmagań sportowych, ale też doskonale miejsce dla organizacji wydarzeń kulturalnych i koncertów gwiazd światowej sławy. Zarząd i Sejmik wspierają Stadion Śląski umacniając jego znaczenie jako doskonałego gospodarza dużych imprez – podkreślił w piątek marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski.

Na Stadionie Śląskim w Chorzowie występowali w przeszłości m.in. Rolling Stones, Metallica, U2, Phil Collins czy Guns N’Roses. - Jesteśmy największą areną koncertową w Polsce. Warto przy tym nadmienić, że artyści, którzy dotychczas u nas występowali, byli pod wrażeniem akustyki, jaka panuje w tym miejscu. Jestem przekonany, że występ znamienitego tenora będzie niezapomnianym wydarzeniem muzycznym na najwyższym poziomie" – dodał prezes Stadionu Śląskiego Jan Widera.

Chorzów. Andrea Bocelli wystąpi na Stadionie Śląskim  

Największe przeboje włoskiego tenora to "Time to Say Goodbye (Con te partiro)", "Canto della Terra", "Vivere", "E Piu Ti Penso", "Vivo per lei" oraz "Nessun dorma" i "Va Pensiero" z klasycznego repertuaru operowego.

Andrea Bocelli podczas swoich koncertów na całym świecie występuje z gośćmi specjalnymi, wśród których są m.in. śpiewaczki operowe i popowe, uznani instrumentaliści solowi, a także jego syn Matteo oraz córka Virginia. Na scenie towarzyszy im orkiestra symfoniczna. W Chorzowie tenor również wystąpi z zaproszonymi przez siebie artystami. Organizatorem koncertu jest agencja Prestige MJM.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama