107,6 FM

SG: 8 cudzoziemców przekroczyło granicę polsko-białoruską w okolicy Czeremchy

8 cudzoziemców na odcinku strzeżonym przez funkcjonariuszy z placówki Straży Granicznej w Czeremsze przekroczyło granicę polsko-białoruską. Wśród tych osób był 1 obywatel Kazachstanu i 7 obywateli Afganistanu - powiedziała w środę rzecznik SG por. Anna Michalska.

Jak przekazała rzecznik SG, cudzoziemcy zostali zawróceni do linii granicy. "Te osoby otrzymały postanowienia o opuszczeniu terytorium Polski" - dodała.

Anna Michalska wskazała, że podczas przekroczenia granicy na odcinku SG w Czeremsze przez imigrantów, białoruskie służby rzucały kamieniami w polskie patrole.

Od początku roku funkcjonariusze SG odnotowali ponad 1000 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.

W zeszłym roku Straż Graniczna zanotowała 39,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W grudniu ub.r. odnotowano ponad 1,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w listopadzie 8,9 tys., w październiku 17,5 tys., we wrześniu 7,7 tys., zaś w sierpniu 3,5 tys.

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania, z którego wyłączeni są m.in. mieszkańcy, czy miejscowi przedsiębiorcy. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy