107,6 FM

Co w numerze? #5

W najnowszym "Gościu Gliwickim" m.in. o najpopularniejszym modlitewniku na Górnym Śląsku, modlitwie o pokój na Ukrainie i obchodach Tragedii Górnośląskiej.

W tym numerze „Gościa” zapraszamy na wystawę do Galerii Café Silesia w Zabrzu. O tym, co zawierały pierwsze wydania „Drogi do Nieba” i innych modlitewników oraz z myślą o kim powstawały - opowiada nam Anna Kulczyk, kuratorka i pomysłodawczyni tej ekspozycji.

Wspominamy śp. ks. Mariana Krojenkę, proboszcza parafii Matki Bożej Różańcowej w Zabrzu-Grzybowicach i budowniczego tamtejszego kościoła. Dbającego o najdrobniejsze detale wystroju świątyni, której poświęcenia jednak nie doczekał.

Zamieszczamy też relacje z Mszy św. o pokój na Ukrainie oraz z okazji 10. rocznicy ingresu bp. Jana Kopca do gliwickiej katedry, obchodów Tragedii Górnośląskiej w Bytomiu-Miechowicach i Żernicy, Nowenny ku czci Niepokalanej w parafii św. Jana Nepomucena w Lisowicach.

O czym mówią wieże? - przedstawiamy kilka ciekawych przykładów architektonicznych, takich jak 92-metrowa w gliwickim kościele św. Bartłomieja czy drewniana z 1570 r. przy kościele św. Jana Chrzciciela w Poniszowicach, unikalna w skali kraju.

Nowy numer "Gościa Niedzielnego" na 6 lutego jest już w sprzedaży w parafiach, punktach stacjonarnych oraz w e-wydaniu (przed zakupem wybierz dodatek gliwicki w górnym lewym rogu strony).

W najnowszym "Gościu Niedzielnym" nr 5/2022
Gość Niedzielny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama