107,6 FM

06.02.2022 | Ewa i jej kenijskie dzieci

W sierocińcu Shalom Home w Kenii pojawiła się dwa lata temu. W niedługim czasie stała się ciocią od przytulania. Oazowiczka Ewa Korbut opowiada nam, jak udało się jej wraz z dobrymi ludźmi uratować kilkaset dziewcząt przed bezdomnością. Zaglądamy też na budowę, gdzie powstaje nowe dormitorium.

W ostatnich dniach w Wietnamie misjonarz został zamordowany przez nożownika. Ojciec Giuse (Józef) Trần Ngọc Thanh OP został zabity w sobotę 29 stycznia podczas spowiedzi. Więcej na ten temat wiedzą redaktorzy misyjne.pl, Huber Piechocki i Piotr Ewertowski.

Ojciec Giuse Tran Ngoc Thanh OP z Wietnamu   Ojciec Giuse Tran Ngoc Thanh OP z Wietnamu
tinnhanhonline24h
Ewa uwielbia kolory afrykańskich materiałów   Ewa uwielbia kolory afrykańskich materiałów
Archiwum prywatne

Ewa Korbut od prawie dwóch lat przebywa w Kenii. Jej główne zadanie to bycie ciocią od przytulania w sierocińcu Shalom Home w Mitungu. Animatorka Ruchu Światło-Życie opiekuje się dziećmi, pomaga w nauce i towarzyszy im w codzienności.

Ewa jest ciocią dla swoich podopiecznych   Ewa jest ciocią dla swoich podopiecznych
Archiwum prywatne

W Shalom Home przebywa ponad pół tysiąca uczniów. Nie wszyscy są sierotami, część z podopiecznych pochodzi z ubogich rodzin i mieszkają w pensjonacie. W pewnym momencie okazało się, że połowa dzieci, dziewczynki, mogą zostać bez dachu nad głową. Ewa postanowiła pomóc i przy pomocy dobrych ludzi buduje dla nich nowy dom.

Ewa i jej kenijskie dzieci   Ewa i jej kenijskie dzieci
Archiwum prywatne

Choć zbiórka na budowę dormitorium już dawno się zakończyła, a budowa z dnia na dzień postępuje, to Shalom Home ciągle można wspomagać finansowo. Wystarczy zaangażować się w akcję "Adopcji na odległość".

Trwa budowa dormitorium dla dziewczynek (na zdjęciu Mery)   Trwa budowa dormitorium dla dziewczynek (na zdjęciu Mery)
Archiwum prywatne

Więcej o Shalom Home i misji Ewy Korbut tutaj: https://www.facebook.com/ewakorbut

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..