107,6 FM

Katowice. Podsumowanie akcji "Ruszamy po Covidzie"

Ponad 600 wizyt w domach seniorów odbyło się dotychczas w Katowicach w ramach akcji rozpoczętej blisko rok temu przez katowicki MOSiR.

W ramach programu starszych katowiczan odwiedza w domach wykwalifikowany pracownik MOSiR Katowice.

Jego zadaniem jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu. Na jego podstawie proponuje on zestaw ćwiczeń dostosowanych do możliwości danej osoby. W kolejnych dniach odbywa dwie dodatkowe wizyty, by kontrolować postępy w wykonywaniu ćwiczeń i proponuje ewentualne modyfikacje.

- Kolejne obostrzenia i lockdowny sprawiły, że wiele osób starszych już trwale ograniczyło swoją aktywność, jeszcze więcej czasu spędzając w domu przed telewizorem. Powoduje to pogorszenie stanu zdrowia i samopoczucia. Projekt ma dać pewien impuls, pokazać, jak ważna jest aktywność dla stanu zdrowia i samopoczucia seniorów - podkreślił prezydent Katowic Marcin Krupa.

Oprócz wizyt domowych zaprojektowano na tę okazję foldery (graficznie dostosowane do potrzeb osób starszych, m.in. z większą czcionką i zdjęciami) zawierające 36 różnych ćwiczeń wykorzystywanych przy planowaniu treningów dla seniorów, a także zajęcia grupowe. Ich celem było zwiększenie liczby osób korzystających z programu i wprowadzenie elementu kontaktu z rówieśnikami.

- Zainteresowanie programem uzależnione od sytuacji epidemicznej. Szczyt 5 fali, który właśnie przeżywamy, jest dobrym momentem na podsumowanie tego, co było oraz przygotowanie się do tego, co będzie na wiosnę. Zdecydowaliśmy się na dodruk broszur, nowe kanały promocji oraz stworzenie oferty większej liczby zajęć grupowych - poinformował w poniedziałek Kierownik Działu Sportu i Obsługi Klienta w MOSiR Katowice Michał Wojaczek.

Wizyty trenera są bezpłatne, umawiane wcześniej telefonicznie, a przed wejściem do mieszkania trener okazuje legitymację i zaświadczenie z MOSiR Katowice. Wizyta nie może być traktowana jako zastępstwo rehabilitacji zleconej przez lekarza. W pierwszej kolejności kwalifikowane do wizyty są osoby zaszczepione przeciwko COVID-19 powyżej 60. roku życia. Możliwe są trzy wizyty u jednej osoby. Zgłoszenia są przyjmowane telefonicznie pod numerem 48-735-480-548.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy