107,6 FM

Chorzów. Nowe mieszkania przekazane lokatorom

Mieszkania w nowym kompleksie mieszkaniowym przy ul. Karola Miarki 40 mają już swoich lokatorów. W środę 16 lutego pierwsi z nich odebrali klucze.

Nowy kompleks to 77 mieszkań, przy czym w 35 z nich zamieszkają chorzowscy seniorzy. To największa inwestycja miasta, jeśli chodzi o budowę nowych mieszkań komunalnych. - Wszędzie się stawia na ludzi młodych i to dobrze, ale taka inicjatywa to dla nas szansa. W końcu każdy będzie kiedyś seniorem - mówi lokatorka Grażyna Guziałek. - Już byłam w nowym mieszkaniu. Mam teraz piękny balkon. Niebawem będę kwiatki sadziła i piła na nim kawkę - dodaje.

- Mieszkania są wykończone, jak to się mówi, "pod klucz". Wyposażono je w sanitariaty, kafelki i panele. Część z nich ma balkony lub tarasy. Cieszę się, że dziś możemy już oficjalnie zajrzeć do tych komfortowych mieszkań wraz z ich nowymi lokatorami - mówi Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Część lokali przystosowana jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami - mają poszerzane drzwi i system przycisków przywołujących pomoc. W każdej klatce schodowej działa nowoczesna winda, a na terenie budynku mieszczą się garaże i miejsca postojowe.

Budowa kosztowała 18 mln zł, z czego 8 mln to dofinansowanie z BGK. Do zamieszkania w nowym budynku uprawnionych jest już 35 najemców, którzy wzięli udział w miejskich programach mieszkaniowych dla seniorów i rodzin. Pozostałe mieszkania zostaną przydzielone w ramach kolejnych programów i listy oczekujących w PGM. 

Chorzów. Nowe mieszkania przekazane lokatorom   Nowy kompleks przy ul. K. Miarki. UM Chorzów
« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama