107,6 FM

Inauguracja 800-lecia polskich dominikanów i zamknięcie kapituły

Uroczystą Mszę św. w bazylice Świętej Trójcy celebrować będzie nowy prowincjał o. Łukasz Wiśniewski OP, a homilię wygłosi generał Zakonu Kaznodziejskiego o. Gerard Timoner OP.

W sobotę 19 lutego zostanie otwarty w Krakowie jubileusz 800. rocznicy przybycia dominikanów do Polski. W Mszy św. o 12.00 wezmą udział członkowie kapituły prowincjalnej oraz przedstawiciele Rodziny Dominikańskiej: bracia, mniszki, świeccy i siostry dominikanki z Polski i zagranicy. Na zakończenie Mszy generał zakonu odmówi specjalną, jubileuszową modlitwę w intencji dominikanów i dominikanek i roześle ich od grobu św. Jacka, pierwszego polskiego dominikanina, aby na nowo głosili Ewangelię "wszystkim, wszędzie i na wszelkie sposoby".

Będzie to pierwsza wizyta generała zakonu w Polsce od jego wyboru, czyli od 3 lat.

Msza jednocześnie zakończy trwającą od 24 stycznia kapitułę prowincjalną. Rano, w obecności członków kapituły, którzy po dwóch tygodniach wrócą do Krakowa, zostaną podpisane akta kapituły. Z zakonnikami spotka się też ojciec generał. Przez ostatnie 4 tygodnie bracia rozmawiali o sytuacji w prowincji i wyzwaniach, z którymi przyjdzie się im zmierzyć w kolejnych 4 latach. Kapituła wybrała prowincjała oraz nową radę prowincji.

W ostatnich dniach definitorium, czyli sześciu delegowanych braci i prowincjał, opracowywało ostateczną wersję akt kapituły i podejmowało ważne decyzje personalne.

Krakowscy dominikanie zapraszają całą Rodziną Dominikańską i wszystkich przyjaciół zakonu na Mszę jubileuszową. Dla tych, którzy nie będą mogli przybyć, przygotowana jest transmisja internetowa wydarzenia: https://youtu.be/UuawJrQa-yk.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama