107,6 FM

Chorzów. Rodzinne Igrzyska Zimowe

Stadion Śląski zaprasza na drugą edycję Rodzinnych Igrzysk Zimowej Akademii Sportu. 24 i 25 lutego na Stadionie Śląskim, tuż obok lodowiska, uczestnicy będą mogli rywalizować w dziesięciu zimowych konkurencjach.

Dzieci biorące udział w igrzyskach będą rywalizować m.in. w biathlonie, curlingu, snowboardzie czy konkurencjach hokejowych. Za udział w poszczególnych konkurencjach każdy uczestnik otrzyma pieczątkę na specjalnej karcie, a za zdobycie odpowiedniej ilości pieczątek, otrzyma gwarantowaną nagrodę Zimowej Akademii Sportu. 25 lutego rywalizacja odbędzie się pod okiem wyjątkowego gościa - srebrnej medalistki mistrzostw świata w biathlonie, Weroniki Nowakowskiej. Ambasadorka wydarzenia opowie o swoich sukcesach i przybliży zainteresowanym świat biathlonu. Nie zabraknie również czasu na krótką rozmowę czy zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia.

Stanowiskom sportowym będzie również towarzyszyła wystawa, na której zaprezentowane będą stroje olimpijskie od Igrzysk w Lillehammer, aż do Igrzysk w Vancouver oraz repliki medali z kilku Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Z medalami będzie można także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

- Poprzednia edycja wydarzenia zgromadziła bardzo wielu uczestników. Zarówno najmłodsi, jak i ich rodzice oraz opiekunowie mieli okazję do poznania różnych form ruchu i aktywnego spędzenia pierwszego weekendu ferii zimowych. - mówił Jan Widera, prezes Stadionu Śląskiego.

- Liczymy, że w czwartek i piątek również nie zabraknie chętnych do wspólnej zabawy, a przygotowane przez nas atrakcje i nagrody jeszcze bardziej uprzyjemnią ten aktywnie spędzony czas - dodał Bartłomiej Kowalski, dyrektor generalny Stadionu Śląskiego.

Chorzów. Rodzinne Igrzyska Zimowe  

Szczegółowy program wydarzenia na następnej stronie:

« 1 2 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama