107,6 FM

Region. Od poniedziałku darmowe przejazdy ZTM dla Ukraińców

Podczas kontroli biletów obywatele Ukrainy powinni pokazać ukraiński paszport lub inny dokument potwierdzający narodowość ukraińską lub dokument potwierdzający status uchodźcy wojennego.

W razie potrzeby w sprawie darmowych przejazdów należy się kontaktować z infolinią, która pracuje przez 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu pod numerami: 800 16 30 30 oraz +48 42 291 04 05.

- Zarząd Metropolii jednogłośnie przyjął uchwałę o wprowadzeniu od dzisiaj do końca maja - bezpłatnych przejazdów ZTM dla wszystkich obywateli Ukrainy. Możliwość skorzystania – na podstawie paszportu lub innego dokumentu - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka GZM Kamila Rożnowska.

Ułatwienie to wpisuje się w podobne inicjatywy, uruchamiane przez różnych przewoźników w Polsce: w sobotę bezpłatne przejazdy dla obywateli Ukrainy zadeklarowały władze m.in. PKP Intercity, Polregio, Kolei Dolnośląskich czy Kolei Śląskich, których pociągi jeżdżą pomiędzy miastami metropolii oraz w pozostałej części woj. śląskiego.

Przedstawiciele GZM na swoim portalu podkreślają, że z jej gmin członkowskich płyną wyrazy poparcia i deklaracje pomocy dla wszystkich, którzy w obawie o swoje życie lub zdrowie będą w nich szukać schronienia.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama