107,6 FM

Al Bano przyjmie dziś rodzinę uchodźców z Ukrainy

Włoska prasa pisze, że piosenkarz przeszedł metamorfozę "od byłego admiratora do surowego krytyka". Miał powiedzieć: "Putin popełnia jeden ze swoich największych błędów".

Al Bano będzie gościł u siebie ukraińską matkę z dwojgiem dzieci - małą dziewczynką i chłopakiem w wieku 18 lat. Artysta zdradził dziennikarzom, że odbiera ich dzisiaj o godz. 18 z miejsca zbiórki w Cellino San Marco w prowincji Brindisi i później zamieszkają u niego w domu.

"Jak można odwrócić się plecami, gdy ludzkość woła?" - cytuje piosenkarza "Corriere della Sera", największy mediolański dziennik. "Do tej pory wzywano mnie zawsze do śpiewania, teraz jestem wezwany do dzieł humanitarnych. To nic nadzwyczajnego" - tłumaczy. "To, czego się z pewnością nie spodziewałem, to postawa i działanie Putina, który popełnia jeden ze swoich największych błędów. Jesteśmy świadkami walki między gigantami, przede wszystkim między NATO, Ameryką i Rosją".

Internauci włoscy, komentujący depesze popularnych dzienników, w większości niewiele rozumieją z tego, co dzieje się w Ukrainie. Widać tam głębokie wpływy rosyjskiej infiltracji social mediów. Często powtarzane są informacje o "agresji ukraińskiej na Donbas w 2014 r. i 14 tysiącach ofiar", włoscy komentatorzy oskarżają też prezydenta Volodymyra Zelenskiego o to, że "wykrwawia swój kraj, zamiast się poddać".

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama