107,6 FM

Papież przyjmie prezydenta Dudę

W tym tygodniu prezydent Andrzej Duda udaje się do Watykanu na spotkanie z papieżem Franciszkiem, przedstawi polski punkt widzenia na sprawy ukraińskie, mam nadzieję, że papież przyjmie to stanowisko - powiedziała w poniedziałek szefowa Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych.

Ignaczak-Bandych poinformowała w programie "Sedno Sprawy" w Radiu Plus, że prezydent Duda w tym tygodniu udaje się do Watykanu na spotkanie z papieżem Franciszkiem.

ATAK ROSJI NA UKRAINĘ [relacjonujemy na bieżąco]

Mówiła, że jest bardzo ważne, żeby prezydent Polski, czyli kraju, który jest najbardziej zaangażowany w kwestie ukraińskie - po spotkaniach politycznych z sojusznikami - przedstawił również papieżowi polski punkt widzenia na sprawy ukraińskie.

Dopytywana, czy prezydent Duda będzie chciał, aby papież bardziej zaangażował się chociażby w pomoc uchodźcom, powtórzyła, że "papież Franciszek będzie mógł zapoznać się z polskim stanowiskiem, z polskim punktem widzenia". "Mamy nadzieję, że go przyjmie" - powiedziała Ignaczak-Bandych.

Dodała, że prezydent Duda jest rzecznikiem Ukrainy i udaje się do Watykanu, żeby przedstawić polskie zaangażowanie w sprawy ukraińskie.

« 1 »
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama