107,6 FM

Ponownie wyruszą na Ekstremalną Drogę Krzyżową

Po raz kolejny na szlak wyruszą pątnicy Ekstremalnych Dróg Krzyżowych. Z roku na rok przybywa tras, kilometrów i osób podejmujących wyzwanie. Przybywa też intencji. Do tegorocznych każdy z pątników dodaje tę o pokój w Ukrainie.

Pierwsza Droga Krzyżowa na wzór ekstremalnej w diecezji łowickiej odbyła się w nocy z 18 na 19 marca. Grupa 20 parafian rozpoczęła nabożeństwo w Ozorkowie u sióstr urszulanek w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego. Przez 20 km wierni rozważali mękę i śmierć Jezusa w kontekście własnych problemów, słabości, ale i tego, co Chrystus przemienił w ich sercu. Wędrówkę zakończyli ok. 3.00 w parafii św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy.

Pierwsi pątnicy wyruszyli w drogę, pokonując 20 km w rejonie łęczyckim.   Pierwsi pątnicy wyruszyli w drogę, pokonując 20 km w rejonie łęczyckim.
Justyna Rajska

Ekstremalne Drogi Krzyżowe odbędą się już 1 kwietnia.

W Głownie w Mszy św. rozpoczynającej wędrówkę będzie uczestniczyć bp Andrzej F. Dziuba. Uczestnicy mają do wyboru 3 trasy - 30, 40 i 50 km. Ci, którzy nie mogą podjąć wysiłku, mogą wspierać wędrujących i przeżywać nabożeństwa pasyjne w kościele św. Barbary. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w piątek o 19.30 po Drodze Krzyżowej prowadzonej przez Stowarzyszenie Rycerstwa Niepokalanej i trwać będzie do soboty 2 kwietnia do 7.00. Koordynatorem EDK jest ks. Zbigniew Kielan.

Z Żyrardowa wierni wyruszą trasą św. Jana Bosko, liczącą 45 km, do Szymanowa. Całonocną pielgrzymkę rozpoczną o 18.00 Mszą św. w parafii Matki Bożej Pocieszenia. Koordynatorem jest Przemysław Chądzyński.

Również z parafii Świętych Piotra i Pawła w Żychlinie na cytrynowy, 42-kilometrowy szlak wyruszą pątnicy, rozpoczynając w kościele parafialnym modlitwą o 18.00.

Dwie trasy do wyboru mają mieszkańcy Sochaczewa i okolic, którzy zrobią pętlę z Chodakowa, liczącą 65 km, lub wybierając trasę zieloną, przejdą 42 km do sanktuarium Matki Bożej Radosnej Opiekunki Przyrody w Nowinach. Nad EDK w Sochaczewie czuwa Jakub Wasilewski.

Kolejne EDK odbędą się 8 kwietnia.

Ze Skierniewic "ekstremalni" mogą ruszyć aż w pięciu kierunkach. Najkrótsza trasa liczy 42 km i prowadzi do Niepokalanowa. 43 km liczy trasa do Białej Rawskiej, 45 km ma tzw. pętla, która start i finał ma w Skierniewicach, a wiedzie przez Puszczę Mariańską, druga pętla prowadzi przez Łowicz i liczy 57 km. Dostępna jest także trasa do Domaniewic. Wędrówkę poprzedzi Eucharystia w kościele Niepokalanego Serca NMP w Skierniewicach (parafia pod lasem). Koordynatorem w rejonie jest ks. Rafał Babicki.

Tego dnia EDK odbędzie się także w Kutnie. Trasa pomarańczowa liczy 41 km i wiedzie z parafii św. Jana Chrzciciela w Kutnie, przez sanktuarium w Głogowcu, ponownie do Kutna. Eucharystia rozpocznie się o 18.00.

W parafii w Iłowie o 17.00 pątnicy Mszą św. rozpoczną Drogę Krzyżową liczącą 42 km. W kościele parafialnym również ją zakończą. Zaś w parafii św. Bartłomieja w Rybnie pielgrzymi rozpoczną o 20.00 i zakończą pomarańczową trasę EDK liczącą 41 km.

Szczegóły tras, rozważania znajdują się na oficjalnej stronie EDK. Pakiety dostępne będą także w parafiach (zgodnie z informacjami na profilach facebookowych i stronach internetowych parafii organizujących EDK). Zapisy już trwają, ale można zapisać się także przed wyjściem w trasę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama