107,6 FM

Kard. Parolin po komunikacie Patriarchatu Moskiewskiego

Wojna na Ukrainie i konflikt między Watykanem a Patriarchatem Moskiewskim: „Nie mam komentarza w tej sprawie” - odpowiedział watykański sekretarz stanu, kardynał Pietro Parolin, dziennikarzom, którzy na marginesie spotkania w siedzibie Wspólnoty Sant'Egidio poprosili go o komentarz do tego, co rosyjski patriarchat opublikował po wtorkowym „wywiadzie” papieża Franciszka dla Corriere della Sera. Przypomnijmy, że włoski dziennik opublikował fragmenty tej rozmowy bez autoryzacji Stolicy Apostolskiej.

Według patriarchatu, doszło do nieporozumień w związku z rozmową, którą papież Franciszek i patriarcha Cyryl odbyli za pośrednictwem wideokonferencji 16 marca bieżącego roku, po inwazji Rosji na Ukrainę, podczas której Franciszek przestrzegał, aby mówić językiem Jezusa, a nie językiem polityki.

Zapytany, czy w tej konfrontacji były jakieś niejasne punkty, kard. Parolin dodał: „Nie chcę wchodzić w tak delikatne sprawy, lepiej tego nie komentować. Oczywiście, z naszej strony zawsze była taka wola i wszystkie kroki, które zostały podjęte, zawsze były mierzone tak, aby nie powodować dalszych podziałów, dalszych napięć, ponieważ taka jest szczera wola Papieża” – stwierdził watykański sekretarz stanu.

SYTUACJA NA UKRAINIE: Relacjonujemy na bieżąco

« 1 »
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama