107,6 FM

Co w numerze? #19

W najnowszym numerze piszemy m.in. o złotym jubileuszu kapłaństwa bp. Jana Kopca, poświęceniu kaplicy w NINIWIE i pielgrzymce "Z buta po Miłosierdzie".

Nowe wydanie „Gościa Gliwickiego” otwieramy relacją z uroczystości w katedrze gliwickiej z okazji 50. rocznicy kapłaństwa bp. Jana Kopca.

Piszemy o odpuście ku czci Matki Bożej Kochawińskiej obchodzonym w sanktuarium Matki Bożej Dobrej Drogi w Gliwicach. - Żyjemy w czasach, w których mierzymy się z różnymi wyzwaniami. Potrzeba nam wsparcia i pomocy ze strony naszej Matki - powiedział o. Jarosław Paszyński SJ, prowincjał jezuitów Polski Południowej.

O tym, czym była ta droga opowiadają uczestnicy siódmej pieszej pielgrzymki z Bytomia do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. ­

- Poświęcenie kaplicy nie jest zakończeniem remontu, ale zwieńczeniem tych 5 lat adaptacji tego miejsca, a obecność w niej Najświętszego Sakramentu już bardzo wyraźnie pokazuje nowe przeznaczenie tych murów - mówi o. Tomasza Maniura OMI. Uroczystość odbyła się podczas Ogólnopolskiego Zjazdu NINIWY w Kokotku.

W tym numerze zapraszamy też do miejsc, gdzie odbędzie się peregrynacja relikwii bł. kardynała Wyszyńskiego.

Co jeszcze w najnowszym wydaniu?

Przegląd "Gościa Gliwickiego"

Przegląd głównego wydania

Nowy numer "Gościa Niedzielnego" na 15 maja jest już w sprzedaży w parafiach, punktach stacjonarnych oraz w e-wydaniu (przed zakupem wybierz dodatek gliwicki w górnym lewym rogu strony).

W najnowszym "Gościu Niedzielnym" nr 19/2022
Gość Niedzielny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama