107,6 FM

Katowice. Miasto zostało partnerem nowej ekranizacji „Akademii Pana Kleksa"

Katowice zostały oficjalnym partnerem planowanej nowej ekranizacji książki Jana Brzechwy pt. „Akademia Pana Kleksa” – poinformowano podczas poniedziałkowej konferencji prasowej z udziałem władz miasta i realizatorów filmu, towarzyszącej podpisaniu porozumienia.

Książka Jana Brzechwy doczeka się wkrótce nowej ekranizacji. Sceny do filmu będą kręcone w Katowicach, a miasto stało się oficjalnym partnerem projektu. Nowy film o przygodach pana Kleksa wyreżyseruje Maciej Kawulski. Reżyser nie chce na razie ujawniać kto wystąpi w tytułowej roli, ale zdradza,  że w obrazie nie zabraknie Piotra Fronczewskiego, który wykreował postać Ambrożego Kleksa  w kultowym filmie "Akademia Pana Kleksa":

Produkcja na motywach "Akademii Pana Kleksa” Jana Brzechwy ma wejść do kin za 1,5 roku, a powstanie we współpracy m.in. z miastem Katowice. W filmie pojawią się więc lokalne plenery – zdradza prezydent Katowic, Marcin Krupa:

Miasto chce by pan Kleks stal się jego towarem eksportowym. W Katowicach działa już centrum edukacyjno – rozrywkowe "Bajka Pana Kleksa", będące pomysłodawcą filmu. Początek zdjęć już w przyszłym tygodniu. Premierę filmu zaplanowano na początek roku 2024.

 

 

 

 

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama