107,6 FM

Prezydent Ukrainy bohaterem komiksu

W Stanach Zjednoczonych ukazał się komiks opisujący życie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

Komiks pod tytułem "Political Power: Volodymyr Zelenskyy", wydany nakładem amerykańskiego wydawnictwa TidalWave Comics, jest częścią serii komiksów firmy, która skupia się wokół polityków i polityków.

22-stronicowa książka została napisana przez Michaela Frizell i zilustrowana przez Pablo Martinena. Część dochodu ze sprzedaży komiksu trafi do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża na rzecz Ukrainy.

"To był trudny temat do napisania. Wydawca i ja chcieliśmy skoncentrować się na człowieku poza obecnymi uwarunkowaniami wojny Ukrainy z Rosją i roli Zełenskiego w tej walce. Kim on jest? Co go interesuje? Dlaczego okazał się dobrym przywódcą Ukrainy? To mnie interesowało, kiedy rozpoczynałem pracę" - mówi Frizell,

"Ta książka wiele dla mnie znaczy ze względu na moje ukraińskie pochodzenie. Moi dziadkowie z obu stron byli emigrantami z Ukrainy. Chciałem wykorzystać tę formę przekazu, aby nie tylko opowiedzieć historię, ale również finansowo przysłużyć się sprawie Ukrainy" - wyznał wydawca Darren G. Davis.

Wołodymyr Zełenski zyskał popularność jako komik i aktor, zanim został wybrany na prezydenta Ukrainy. W 2015 został gwiazdą satyrycznego serialu telewizyjnego "Słuha narodu", w którym wcielił się w postać Wasyla Petrowycza Hołoborod’ki, nauczyciela historii, który w wyniku zbiegu okoliczności objął urząd prezydenta Ukrainy.

Po inwazji Rosji na Ukrainę 24 lutego 2022 roku i wybuchu wojny, Zełenski odmówił skorzystania z amerykańskiej propozycji ewakuowania się z Kijowa. Jego postawa i przywództwo przyniosły mu międzynarodową rozpoznawalność i uznanie, liczni zagraniczni komentatorzy określili go mianem męża stanu i narodowego bohatera.'

Sytuacja na Ukrainie: Relacjonujemy na bieżąco

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama