107,6 FM

Śląskie. "Wiewiórka" w policji, komandosi w szpitalu i "miasto nauki". Dzień Dziecka w regionie

Maskotka Rudy Śląskiej wstępuje w szeregi policji, dzieci w chorzowskim Zespole Szpitali Miejskich odwiedzają niespodziewani goście, a na deptaku Uniwersytetu Śląskiego wykładowcy czytają bajki. Z mikrofonem Radia eM sprawdziliśmy jak wygląda Dzień Dziecka w woj. śląskim.

Ruda Śląska przekazała swoją maskotkę - wiewiórkę - tamtejszej policji. Uroczystość wstąpienia zwierzątka w szeregi mundurowych uświetniła Dzień Dziecka, świętowany w  miejskim przedszkolu 'Bajkolandia' w dzielnicy Halemba. Od tej pory Sierżant Ruda będzie towarzyszyć funkcjonariuszom podczas akcji edukacyjnych - prowadzonych na terenie miasta:

Powiedział reporterowi 'eMki' Mateusz Pandzioch z Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.

Gryzoniowi towarzyszył wiceprezydent Rudy Śląskiej, Krzysztof Mejer:

Przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej zapowiedzieli, że wiewiórka odbędzie szereg spotkań z przedszkolakami - jeszcze w tym tygodniu.

Dzień Dziecka w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie

Do chorzowskiego Zespołu Szpitali Miejskich przybyło dziś wielu gości. Na oddziałach, na których leczą się dzieci: można spotkać żołnierzy-komandosów oraz clownów z Fundacji Dr Clowna. Między salami dla chorych przechadza się również maskotka Ruchu Chorzów - orzeł Adler, który rozdaje dzieciom prezenty:

Śląskie. "Wiewiórka" w policji, komandosi w szpitalu i "miasto nauki". Dzień Dziecka w regionie   Orzeł Adler rozdał prezenty dzieciom w chorzowskim szpitalu Marcin Iciek / Radio eM

W ten sposób w szpitalu obchodzony jest Dzień Dziecka. Jak przyznają władze placówki - każdy uśmiech małych pacjentów jest na wagę złota.

Dzień Dziecka na Uniwersytecie Śląskim

Na uczelnianym deptaku przy ulicy Bankowej w Katowicach - Uniwersytet Śląski przygotował atrakcje dla dzieci. W strefie pod "Drzewem Opowieści" wykładowcy czytają bajki. Dzieci mogą wykazać się również pomysłowością i zbudować wraz z wolontariuszami "Miasto Nauki". Dziecięce budowle powstają z przygotowanych wcześniej elementów ze sklejki, z różnymi wcięciami o różnych kształtach - mówi Michał z Mobilnej Strefy Kreatywności:

Śląskie. "Wiewiórka" w policji, komandosi w szpitalu i "miasto nauki". Dzień Dziecka w regionie   Miasto nauki na Uniwersytecie Śląskim Marcin Iciek / Radio eM

Świętują również nieco większe dzieci, czyli studenci. Samorząd studencki serwuje dziś dla nich wypieki z grilla.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama