107,6 FM

Działalność Fundacji "Kagadi Home" w Ugandzie

Pomagają tym, którzy nie mają na kogo liczyć. Większość ich podopiecznych - dzieci - nie ma biologicznych rodziców. Mowa o Fundacji 'Kagadi Home', która działa w miasteczku Kagadi w Ugandzie. Tam największym pragnieniem dzieci jest pójście do szkoły. I ludzie Fundacji te marzenia spełniają. O najbliższych planach Kagadi Home opowiada Małgorzata Szolc, współzałożycielka fundacji. Zaglądamy też do Afganistanu i mówimy o sytuacji tamtejszych kobiet.

Działalność Fundacji "Kagadi Home" w Ugandzie   Fot. PAP/EPA/SAYED MUSTAFA

Z dnia na dzień, coraz trudniejsza jest sytuacja kobiet w Afganistanie. Grozi im głód. To po przejęciu rządów w kraju przez talibów. O realiach, w jakich żyją Afganki mówi Hubert Piechocki z portalu misyjne.pl.

W Kagadi dobrzy ludzie pomagają sierotom i poruconym dzieciom   W Kagadi dobrzy ludzie pomagają sierotom i poruconym dzieciom
Kagadi Home

Ich celem jest udzielanie wsparcia zmierzającego do zaspokojenia niezbędnych potrzeb osobom i rodzinom pochodzącym z biedniejszych regionów Ugandy. Niosą pomoc, by lokalne społeczeństwo usamodzielnić. Mowa o Fundacji Kagadi Home. O tym, czym obecnie żyje Fundacja mówi jej współzałożycielka, Małgorzata Szolc.

Więcej o koncercie tutaj: https://www.facebook.com/events/473579714523501.

Dzieci z Kagadi potrzebują wsparcia, by rozwinąć skrzydła. Można je "adoptować"   Dzieci z Kagadi potrzebują wsparcia, by rozwinąć skrzydła. Można je "adoptować"
Kagadi Home

Pod opieką Fundacji "Kagadi Home" jest 28 dzieci. Są wśród nich sieroty, które straciły rodziców, ale też i dzieci porzucone.

Dzieci w Kagadi są również objęte opieką medyczną   Dzieci w Kagadi są również objęte opieką medyczną
Kagadi Home

Dom Fundacji "Kagadi Home" nosi imię św. Kizioto, jednego z męczenników z Ugandy, współtowarzysza Karola Lwangi. Św. Kizito w tym gronie był najmłodszy, jest patronem ugandyjskich dzieci.

Więcej o działalności Fundacji "Kagadi Home" tutaj: https://kagadihome.eu/.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..