107,6 FM

Będzin. W sobotę nietypowy triathlon: spływ kajakiem, jazda na rowerze i spacer

Spływ kajakiem, jazda na rowerze i spacer. Taki nietypowy triathlon proponuje Będzin z okazji Święta Metropolii. Już jutro [2.07] uczestnicy wydarzenia będą mogli na sportowo poznać zmodernizowane bulwary nad Czarną Przemszą.

W Będzinie będzie można wybrać się na spływ kajakowy. Na razie jednorazowo, 2 lipca, z okazji Święta Metropolii. Tym samym miasto chce pochwalić się zmodernizowanymi bulwarami nad Czarną Przemszą i połączyć sport z wycieczkami po historycznych zakątkach Będzina. Więcej o spływie mówi rzecznik Urzędu Miasta, Krzysztof Bąk:

Jak dodaje, trwają starania, by kajaki na stałe wpisały się na listę atrakcji Będzina. Jak na razie miasto szuka firmy, która mogłaby prowadzić takie usługi. Bardzo możliwe, że podczas następnych wakacji spłynąć Przemszą będzie można już codziennie.

Mieszkańcy Będzina są zgodni - taka atrakcja to bardzo dobry pomysł na ożywienie tego miejsca:

Jak dodaje Witold Czyż z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, pomysł spływu kajakowego doskonale wpisuje się w ideę Święta GZM:

Sportowym emocjom będą towarzyszyć liczne zabawy, które miasto zorganizuje tego dnia na bulwarach oraz wycieczki śladami historii. W pierwsze Święto Metropolii zaangażowało się łącznie 35 gmin z całego regionu.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama