107,6 FM

Ukraina: Jak głosić w czasie wojny? | Misyjna bajka z Afryki

Wraz z rozpoczęciem wakacji ruszamy w magazynie misyjnym z nowym cyklem dla dzieci. Będziemy też podróżować po krańcach świata. Misjonarze opowiedzą nam o swojej pracy. Będzie też sporo ciekawostek z różnych kontynentów. A na koniec - specjalnie dla najmłodszych - misyjna bajka. W tej audycji zaglądamy na ogarniętą wojną Ukrainę.

Chmielnicki to miasto w zachodniej Ukrainie. Tam znajduje się dom rekolekcyjny św. Jana Beyzyma, który od pierwszych dni wojny stał się przystanią dla uchodźców. O codzienności tego domu opowiada jego dyrektor, jezuita o. Bartłomiej Przepeluk.

Uchodźcy w Chmielnickim znajdują bezpieczny dom   Uchodźcy w Chmielnickim znajdują bezpieczny dom
o. Bartłomiej Przepeluk SJ

Choć w Chmielnickim nie są prowadzone działania wojenne, to mieszkańcy ponieśli już wiele strat, bo ich bliscy polegli w tej wojnie - wyjaśnia o. Bartłomiej.

W domu rekolekcyjnym pod jednym dachem mieszkali chrześcijanie, żydzi i muzułmanie   W domu rekolekcyjnym pod jednym dachem mieszkali chrześcijanie, żydzi i muzułmanie
o. Bartłomiej Przepeluk SJ
Ukraina nadal potrzebuje naszego wsparcia   Ukraina nadal potrzebuje naszego wsparcia
o. Bartłomiej Przepeluk SJ

Czas na ciekawostki o Ukrainie. Siostra Monika Juszka z Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci wyjaśnia dlaczego ukraińska flaga jest w barwach niebiesko-żółtych. Mówi też o narodowej potrawie naszych wschodnich sąsiadów i o ciekawym systemie szkolnych ocen.

Ukraina: Jak głosić w czasie wojny? | Misyjna bajka z Afryki  

Misyjna bajka dla dzieci prosto z Afryki. Jej tytuł to "Potrzebny jak sól".

Ukraina: Jak głosić w czasie wojny? | Misyjna bajka z Afryki   Uganda Namugongo Papież Franciszek Wizyta Afryka Pielgrzymi Krzysztof Błażyca / Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..