107,6 FM

Azja: Kościół w Chinach | Ciekawostki i misyjna bajka

Azja jest kolebką głównych religii światowych: judaizmu, chrześcijaństwa, islamu i hinduizmu. Stanowi miejsce narodzin wielu innych tradycji duchowych, takich jak buddyzm, taoizm, czy konfuncjonizm. Są tam kraje, gdzie chrześcijanie nie mogą swobodnie wyznawać swoją wiarę. Tak jest w Chinach, gdzie Kościół dzieli się na oficjalny, "podziemny" i patriotyczny. O tym opowie nam Iza Marczak z Diakonii Misyjnej Ruchu Światło-Życie. Nie zabraknie także azjatyckich ciekawostek i misyjnej bajki o tym, skąd wziął się ryż. W niedzielę po 10.00 na magazyn #MisjadlaKażdego zaprasza Agnieszka Skrzypczyk-Plaza.

Kościół w Chinach rozwija się   Kościół w Chinach rozwija się
Iza Marczak, archiwum prywatne

Iza Marczak z Diakonii Misyjnej Ruchu Światło-Życie (archidiecezja łódzka) była na misji w Chinach około 2 lata. Wcześniej pokochała  Kraj Środka, kiedy na studiach uczyła się języka chińskiego. Miała przywilej bycia z tymi, którzy tworzą tamtejszy Kościół.

Katolicy w Chinach są mniejszością religijną   Katolicy w Chinach są mniejszością religijną
Iza Marczak, archiwum prywatne

Jak wygląda życie duszpasterskie w Chinach? W parafiach jest coraz więcej ruchów i wspólnot - mówi Iza. Katolików jest tam niespełna 1 procent.

Siostra Monika przedstawia ciekawostki z Azji   Siostra Monika przedstawia ciekawostki z Azji

Jezus był... Azjatą - mówi siostra Monika Juszka  z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Siostra wyjaśnia też, czym są religie monoteistyczne. Mówi też o tym, że na Filipinach można za jednym zamachem "załatwić" zakupy i obecność na mszy świętej.

"Skąd wziął się ryż?" - to tytuł misyjnej bajki. Pochodzi ona z Azji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..