107,6 FM

Bytom. Nielegalny hazard w centrum miasta zlikwidowany

Na trop hazardowej dziupli wpadli funkcjonariusze śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej. W Bytomiu ujawniono nielegalne automaty do gier.

Nielegalne urządzenia trafiły już do magazynów śląskiej KAS. Postępowanie w sprawie nielegalnego procederu poprowadzą funkcjonariusze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach. - Jak poinformowała Grażyna Kmiecik, ekspert Służby Celno-Skarbowej w Katowicach - lokal, gdzie uprawiano hazard działał w centrum miasta i był pilnie strzeżony:

Do sprawy mundurowi zabezpieczyli również gotówkę, prawdopodobnie przeznaczoną na wypłaty wygranych.

Za posiadanie nielegalnych automatów grożą kary pieniężne w wysokości 100 tys. zł od jednego urządzenia. Taką karę może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale także osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty.

Dodatkowo organizatorom nielegalnych gier hazardowych  grozi wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do 3 lat lub obie kary łącznie.

Bytom. Nielegalny hazard w centrum miasta zlikwidowany  

Od początku bieżącego roku funkcjonariusze śląskiej KAS zabezpieczyli ponad 100 nielegalnych automatów do gier hazardowych.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama