107,6 FM

Śląskie. Kierownicy szpitali o podwyżkach dla personelu medycznego: nie ma na to pieniędzy

Szpitalom nie wystarczy pieniędzy na wypłaty dla personelu. Kierownicy szpitali, zrzeszonych w Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego ogłosili, że za zatwierdzonymi przez rząd podwyżkami dla służby medycznej, nie poszły odpowiednie środki.

Kierujący szpitalami powiatowymi w województwie śląskim biją na alarm: nie mamy z czego sfinansować podwyżek dla służby zdrowia, zatwierdzonych przez rząd. W szpitalach zrzeszonych w Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego na wyższe wypłaty dla personelu brakuje miesięcznie od 185 tysięcy złotych do nawet 2 milionów złotych.

Jak wskazuje Sebastian Grabowski, prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach, w jego placówce zabraknie około 837 tysięcy złotych miesięcznie:

Krzysztof Zaczek, prezes zarządu Szpitala Murcki zapewnił Radio eM, że pracownicy podwyżki w tym miesiącu dostaną. Natomiast pytany o dalsze miesiące stwierdził: "trudno powiedzieć":

Wyższe wypłaty to niejedyne zmartwienie szpitali. W związku z inflacją drożeją lekarstwa, materiały opatrunkowe; trzeba też szykować się na skokową podwyżkę cen energii elektrycznej.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama